PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8295}

Ofiary wojny

Casualties of War
7,6 16 611
ocen
7,6 10 1 16611
7,3 7
ocen krytyków
Ofiary wojny
powrót do forum filmu Ofiary wojny

Według mnie najlepsza rola Fox a w karierze zaraz po Powrót do przyszłości film ma same plusy świetna obsada super klimat doskonała muzyka no i oczywiście przerażająca kreacja Sean Penn w dosłownym tego słowa znaczeniu ten facet idealnie pasował do roli kompletnie porąbanego psychola momentami miałem wrażenie że naprawdę jest takim świrem.

ocenił(a) film na 10
numer6

Troszkę bym polemizował, Fox mógł z tej roli jeszcze więcej wycisnąć. Natomiast Sean Penn jako psychopatyczny sierżant wypadł rewelacyjnie. A Don Harvey jako Hatcher nożownik-morderca i John C.Reilly jako głupek kompanijny też swoimi kreacjami przeskoczyli Foxa. Michael J. Fox miał taką złożoną i wymagającą a zarazem trudną do zagrania rolę że jakby to dobrze rozegrał mógłby dostać nawet Oskara. Jeszcze jedno co w tym filmie powala na kolana to wspaniała muzyka Ennio Morricone !!! .

ocenił(a) film na 10
neron4

Może i mógł może reżyserowi to wystarczyło, nieraz się o tym zapomina ,że to reżyser prowadzi aktorów dla mnie również zagrał rewelacyjnie, nie raz uroniłam łzę, pokazał , że nie tylko jest od aktorem od rozśmieszania , ale także potrafi wzruszyć- kapitalna scena rozmowy z kapelanem .Tak Sean Penn i reszta byli znakomici ale i młodziutka Wietnamka była genialna i ją bym wyróżniła, bo naprawdę jej się współczuło, chciało się ją przytulić , ulżyć w cierpieniach. Ogólnie akademia nie doceniła tego filmu ani muzyki mistrza Morricone wielka szkoda, bo zasługiwał na laury.

ocenił(a) film na 8
numer6

rzeczywiscie bardzo dobry film, ale czy najlepszy o tematyce wojennej? moim zdaniem 2 najlepsze wojenne to Cienka Czerwona Linia i Full Metal Jacket ale Ofiary Wojny jaknajbardziej do polecenia kazdemu

ocenił(a) film na 9
ligotti

"Idź i patrz" - smutniejszego nie znajdziesz. Opisane tam wydarzenia bija na głowę każdą Amerykańską produkcję.

ocenił(a) film na 8
AndcRew

najsmutniejszy jaki widzialem to 'mar adentro' ale to nie jest wojenny film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones