PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107587}

Sekretne życie Waltera Mitty

The Secret Life of Walter Mitty
7,0 110 958
ocen
7,0 10 1 110958
6,4 26
ocen krytyków
Sekretne życie Waltera Mitty
powrót do forum filmu Sekretne życie Waltera Mitty

Jak wykorzystać krawat

ocenił(a) film na 9

Dzięki temu filmowi dowiedziałem się, jak pożyteczna może być część męskiej garderoby, za którą dotąd nie przepadałem, czyli krawat.

Otóż można nim obwiązać dłoń i leżący na niej średniej wielkości płaski kamień, który pomoże zachować równowagę, gdy się zjeżdża na deskorolce po islandzkich serpentynach!

Tak więc dzięki temu filmowi spoglądam na krawaty znacznie życzliwiej :)

Ale "Sekretne życie Waltera Mitty" ma o wiele więcej mocnych punktów.

mw28

Nie chodziło o zachowanie równowagi a o ochronę dłoni podczas hamowania raczej :-)

ocenił(a) film na 8
mw28

Dobrze że chociaż ocena dobra, bo zbyt bystry to raczej nie jesteś. :D Kamień służył do hamowania ręcznego i ochrony dłoni. Potrzeba matką wynalazków.

ocenił(a) film na 9
wojtalpl3

Czyżby Kolega z podstawowymi prawami fizyki był nieco do tyłu?
Wykonywałeś kiedyś skręt, jadąc na deskorolce z dużą prędkością? Ja nie, ale wyobrażam sobie, że na takiego deskorolkarza działa niemała siła odśrodkowa. Jeśli nie zrównoważy jej, pochylając się w odwrotnym kierunku i przyhamowując nieco za pomocą kamienia, straci równowagę i wykopyrtnie się na grzbiet, czyż nie? Ergo, hamuje, by zachować równowagę, zgadza się?

ocenił(a) film na 5
mw28

Ciekawy ton wypowiedzi przybrałeś, zapewne chcąc zaznaczyć, że jesteś mądrzejszy, a to 'ergo' to już szczyt elokwencji ;)

ocenił(a) film na 9
Kanikacyst

A dziwisz się?
"Dobrze że chociaż ocena dobra, bo zbyt bystry to raczej nie jesteś. :D"
Jak się czyta coś takiego, to od razu chce się powiedzieć "a takiego wała!" i błysnąć nieco intelektem :)

ocenił(a) film na 10
mw28

Rzeczywiście, może to wyglądać w filmie tak, jakby Walter założył sobie "równoważniki" tym bardziej, że w kilku następnych ujęciach widać jak rozkłada ręce jakby w próbie zachowania równowagi.
W sumie też bym tak to odebrał :) Ale ogólnie rzecz biorąc, Walter zrobił sobie prowizoryczne rękawice ochronne, dla mnie miły gest oglądając film. Właśnie za to lubię ten film - Stiller pokazuje, że taka zwykła pierdoła fabularna jak longboard nie musi być w historii pretensjonalna. Bohater jeździł na desce - wie, że przy downhillu potrzebuje rękawic.
Ale jeszcze raz - gdybym sam nie wiedział, rzeczywiście pomyślałbym tak samo :)

ocenił(a) film na 9
mw28

A tak realnie, to krawat po kilku zakrętach by się przetarł i po zabawie.^^(kamienie powinny być przyklejone na zewnątrz).

ocenił(a) film na 8
viatori

Już się bałem, że nikt na to nie zwróci uwagi... Ufff. Dzięki stary :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones