PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107587}

Sekretne życie Waltera Mitty

The Secret Life of Walter Mitty
7,0 110 958
ocen
7,0 10 1 110958
6,4 26
ocen krytyków
Sekretne życie Waltera Mitty
powrót do forum filmu Sekretne życie Waltera Mitty

ogólnie film jest bardzo pozytywny, a Ben Stiller wypadł w swojej roli świetnie. Jednak gdyby nie te wstawki ze scenami z jego wyobraźni, film byłby o niebo lepszy. Wiem, że zaraz odezwą się aktywiści, którzy z uporem maniaka będą mi tłumaczyć, że właśnie o te wstawki chodziło w tym filmie. Ja jednak uważam, że bez nich film byłby lepszy.

ocenił(a) film na 7
glam_girl

Racja, że chodziło, ale miejscami były aż nazbyt przegięte. Z drugiej strony ich humor wydawał się dość typowy dla Stillera.

glam_girl

Dokładnie. Te wstawki męczyły.

ocenił(a) film na 8
JaroTomik

Tylko nie rozumiem, skąd płynęłaby główna treść filmu. Dla mnie te wstawki były cudownym ukłonem do daydreamingu, czyli jak kreatywny i abstrakcyjny potrafi być, ale jednocześnie przestrogą jak mocno stymuluję i absorbuje człowieka. I dobrze się do składa do końcowej myśli, która podpowiada, że nie warto tyle spędzać czasu w swojej głowie i lepiej przeżyć coś mniej "złożonego i interesującego", ale jednak przeżyć. Taki quality-realizm trade off. Według mnie bez tych wstawek film byłby tylko ckliwą historią o gościu co po wyrzuceniu z pracy, znikąd znajduję się na okładce men's health i wszystkie kobiety w okolicy go zechcą, bo kupił bilet do Grenladii. Przesadzili jedynie z tą wstawką jak ślizgają się po betonie, ale do przeżycia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones