Sean PennI

Sean Justin Penn

8,5
32 120 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Sean Penn

"Rzeka Tajemnic" i "Jestem Sam".Większość osób pisze że Jestem Sam to jego najlepsza rola a to nie prawda bo w Rzece Tajemnic zagrał lepiej moim zdaniem.Zauważyliście pewną prawidłowość, aktorzy grający ludzi chorych, upośledzonych z reguły stwarzają niezapomniane kreacje(Hoffman-Rain man,Tom Hanks-Forrest Gump,).Wydaje się że Sean miał trudną role.I tak w istocie było ale na pewno przyjrzał się ludziom chorym na tę przypadłość,jak również zaczerpnął trochę z Hoffmana i bardzo dobrze zagrał.A teraz przyjrzyjcie się Rzece Tajemnic jak ojciec cierpi po stracie córki a jednocześnie skrywa mroczną przeszłość, która daje o sobie znać.Dokładnie przyjrzyjcie się wyrazowi jego twarzy(widać ogromną rozpacz w jego oczach i całej twarzy)w scenie gdy trzymany przez funkcjonariuszy krzyczy po stracie córki.Tego się nie dało lepiej zagrać.Inna scena gdy Jimmy dowiaduje się że złapano zabójców jego córki...i uświadamia sobie że zabił niewinnego człowieka na dodatek przyjaciela z dzieciństwa.Ogólnie gdy widać u niego rozpacz,smutek,przygnębienie,bezsilność naprawdę jest to bardzo naturalne.Nie można przejść obojętnie koło tej roli,moim zdaniem jedna z najwybitniejszych kreacji w historii.Wydaje mi się że o wiele trudniejsza od roli w Jestem Sam,którą również bardzo lubię.A Rzeka Tajemnic to naprawdę świetny,mroczny bardzo wciągający film.Jednak mimo wszystko uważam że zasłużenie Powrót Króla odebrał wtedy statuetkę.

lotr_2

Ta w 'Rzece Tajemnic' to prawdopodobnie najlepiej zagrana emocjonalnie rola w historii kina. To było tak genialne że sam czujesz wkurwa. xD

lotr_2

Wole "Jestem Sam" tam stworzył znakomity duet z Dakotą Fanning(jeden z najlepszych w historii kina) razem wydawali się bardzo prawdziwi w "Rzece Tajemnic" też jest dobry ale to nie to samo jak dla mnie mniejsza dawka emocji, w pierwszym z wymienionych przeze mnie filmów bije od niego większa determinacja.

lotr_2

Zacznijmy od poczatku: jezeli miaabym wybrac pomiedzy rzeka tajemnic a Jestem sam moim odruchem bezwarunkowym byy wybor I am sam, z czystej miosci do tego filmu oraz wspniaej kreacji stworzonej przez Seana Penn'a, Jednakze nie sposób sie z toba nie zgodzic jezlie chodzi o postacie ludzi chorych uposledzonych oczywiscie rain man forrest gump czy chocby al Pacino w zappachu kobiety jednak cos w tym jest wszystkie te kreacje zostay docenione byc moze dlatego iz wydaje sie rzecza trudna stworzyc kreacje osoby chromej , uposledzonej.
Jedno jest pewne, reasumojac i konczac moje wypociny stwierdzam ze; po obejzeniu 'I am Sam' oficjalnie dodaje Sean Penn'a do mojej osobistej listy ulubionych aktorow a niiejszy film do listy filmow z cyklu'must see movies'.

GirlInAlbion

jesli chodzi o "kameleony" to napewno wygrywa Robert De Niro

lotr_2

Hmm.. Trudny wybór. Ale po dłuższym zastanowieniu, wybieram 'Rzekę tajemnic', chyba nikt w swoją rolę nie włożył nigdy tyle emocji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones