Sean PennI

Sean Justin Penn

8,5
32 120 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Sean Penn

Możecie mi polecić jakieś dobre filmy z tym aktorem? Obejrzałam już: "Ofiary wojny", "21 gramów" i "Sam". Liczę na wasze propozycje i pozdrawiam :)

sylwia_92_3

Ze swojej strony mogę polecić przede wszystkim "Rzekę Tajemnic" i "Stan Łaski", Pozdrawiam :)

carroline3

O super, jutro z rana się za te filmy zabiorę :) Dzięki wielkie :]

carroline3

Przede wszystkim polecam Rzekę Tajemnic , no i jeszcze Wszyscy ludzie króla, a także film w jego reżyserii - Wszystko co kocham.

doma175

Również serdecznie dziękuję :) Na pewno obejrzę:))

sylwia_92_3

sorry pomyliłam się -Wszystko co kocham to polski film , a Penna film to - Wszystko za życie ( Into the Wild). :)))

doma175

Tak tak :)) Właśnie niedawno sprawdziłam i coś mi nie pasowało :) Ale już wszystko jasne. Dzięki! :)

sylwia_92_3

Ja polecam "Zabić prezydenta", nie jest to film dla miłośników akcji, raczej trochę przytłaczający obraz depresji i upadku człowieka. Film opiera się głównie na genialnej roli Seana, która mnie osobiście zmiażdżyła, kiedy porównałam ją z Meservem z "Ofiar wojny". Meserve i Bickle z "Zabic prezydenta" to totalnie odwrotne charaktery; do dziś nie mogę przestać się dziwić, jak można stać się zupełnie innym człowiekiem.
"Życie Carlita" i "Gra" to też bardzo fajne filmy. I przyłączam się do wypowiedzi powyżej - obejrzyj "Rzekę tajemnic", świetny klimat.

Ciri94

Super, dzięki za kolejne propozycje :)
"Rzekę Tajemnic" już obejrzałam. Film naprawdę wbija w fotel. Dlatego dziękuję Tobie i wszystkim, którzy mi ten film polecili :)
Dzięki!

sylwia_92_3

Wszystkie filmy wymienione powyżej są świetne i zgadzam się z Waszymi opiniami, a od siebie dodam wspaniały film z Seanem - "Przed egzekucją". :) Jest wzruszający. No i jeszcze "Wszystkie odloty Cheyenne'a" :) Pozdrawiam ;)

samba666

"Przed egzekucją" brzmi świetnie, na pewno obejrzę, a "Wszystkie odloty Cheyenne'a" już obejrzałam: interesujący, podobał mi się :)

sylwia_92_3

Widzę, że "Rzekę Tajemnic" (genialny film!) i "21 gramów" już obejrzałaś, więc ja z całego serca polecam "Przed egzekucją". Niesamowity, głęboki, choć dość trudny film. Również "Gra" jest godna polecenia. Warto obejrzeć także wspomniany już "Stan łaski", jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś.
Poza tym ciekawe jest również wcześniej polecone "Wszystkie odloty Cheyenne'a" i bardzo sympatyczna komedia "Nie jesteśmy aniołami".
Ale generalnie Sean chyba nie ma w swoim repertuarze słabych ról. ;)

Andaira

Dzięki za kolejne propozycję. Najpierw zacznę od "Przed egzekucją" - bo brzmi naprawdę zachęcająco. Później zabiorę się za resztę. Dzięki! :))

sylwia_92_3

Nie ma sprawy;) Daj znać, jak obejrzysz, jestem ciekawa Twojej opinii;)

Andaira

Niedawno obejrzałam "Przed egzekucją". Film chyba oglądałam 3,5 godziny, bo co chwila musiałam przerywać, aby ochłonąć i kawę robić. Film bardzo smutny, i tak jak mówiłaś: głęboki i niesamowity. Po raz kolejny płakałam na egzekucji. Pierwszym filmem była "Zielona mila" (chociaż tu była bardziej okrutna; szczególnie gdy pewien więzień się palił żywcem). Na filmie "Przed egzekucją" było więcej poruszających momentów: ostatnie spotkanie więźnia z rodziną, ostatnie rozmowy z siostrą no i sam moment egzekucji. Rok temu przerabialiśmy na Etyce społecznej karę śmierci, ale jakoś wtedy się nad tym nie zastanawiałam, tylko bezmyślnie robiłam notatki. A tu proszę: nie wykład, tylko film mnie skłania do refleksji. Zaraz skoczę na stronę "Przed egzekucją" na filmwebie i wystawię 10/10 i zaliczę ten film do mojej socjologicznej filmoteki. A zaraz po tym zabieram się za "Stan łaski", który mi poleciłaś. Pozdrawiam! :)

sylwia_92_3

Cieszę się bardzo, że trafiłam z propozycją w Twój gust:) Film faktycznie skłania do przemyśleń. Ja bardzo długo siedziałam i rozmyślałam nad nim, nad swoim stanowiskiem w tej sprawie. W sumie jakby tak popatrzeć, filmy częściej tak na mnie działają, niż wykłady:P
Cenię Penna za to, że wybiera sobie takie role, w których odnaleźć można głębsze treści i przesłania. W sumie również dlatego jest jednym z moich ulubionych aktorów;)
Pozdrawiam również bardzo serdecznie:)

Andaira

Przejrzałam już filmografię Penna i oglądam filmy (raz oglądam filmy z Pennem a raz z Kevinem Baconem - tak na przemian :)) Obaj aktorzy są niesamowici i wybierają filmy o czymś, które poruszają naprawdę ważne problemy. A "Rzeka tajemnic", "Stan łaski", "Przed egzekucją", "21 gramów", "Sam" to niesamowite filmy. Teraz nakłaniam moją siostrę aby obejrzała te filmy. Wiem, że je polubi, bo jak ja to zrobiłam to ona tym bardziej :] Pozdrawiam :]

sylwia_92_3

Kevin Bacon też jest jednym z moich ulubieńców:) Też świetny aktor, ale, co mnie dziwi, bardzo niedoceniany - nawet na samym FW tak dalekie miejsce w rankingu. A szkoda, bo również jest niesamowity i genialnie oddaje emocje czasami nawet samym spojrzeniem.

Andaira

Dokładnie. Dosłownie przed chwilą obejrzałam "Zły dotyk" z nim w roli głównej. Obejrzałam podobny film o tym samym tytule i o dziwo z tego samego roku z Josephem Gordonem-Levittem. (nawiasem mówiąc jak nie widziałaś to polecam). Jest on ukazany z pozycji ofiary, a ten z Baconem z pozycji oprawcy. Odnoszę jednak wrażenie, że on nie grał pedofila, ale osobę chorą psychicznie. Nawet niedawno jakieś recenzje o tym filmie czytałam i artykuły. Jedno jest pewne - film rewelacja!

sylwia_92_3

Akurat te dwa planuję dopiero obejrzeć, ale skoro polecasz, postaram się zrobić to już niebawem:)

Andaira

Okej :))

sylwia_92_3

Albo na oczy nie widze albo nikt nie zaproponowal "Zycia Carlita" jedyny film w ktorym mi sie podoba nie trawie Penna....:) I jeszcze "Wszystko za zycie" ale tam nie gral. Obu dalem 10:)

srwk

N a p e w n o z a b i o r ę s i ę z a " W s zy s t k o z a ż y c i e ". J e s t e m c i e k a w a j a k P e n n p or a d z ił s o b i e w r o l i r e ż y s e r a. :) C o d o C a r l i t o ' s W a y c h c i a ł a m o b e j r z e ć , a l e n a k i n o m a n i a ku j e s t j a k i ś b ł ą d, a n a c h o m i k u n i e m a m c h w i l o w o t r a n s f e r u.
D z i ę k u j ę i p o z d r a w i a m ! :)

sylwia_92_3

Przepraszam za spacje, ale wyskakiwał bład, że mój komentarz nie jest zgodny z Regulaminem Serwisu...

sylwia_92_3

ja ogladalem Zycie Carlita na kinomaniaku z miesiac temu i wszystko chodzilo i dzis sprobowalem wlaczyc tez smiga wiec probuj dalej:P

srwk

O ja, rzeczywiście już działa :) A jeszcze wczoraj rano włączałam i nic, jakiś błąd wyskakiwał. Ok, idę oglądać :)) :D

sylwia_92_3

"Tłumaczka" jest całkiem dobra. No i KONIECZNIE obejrzyj "Carlito's Way" :)

PotC_Fan

"Tłum aczkę" chyba oglądałam. To chyba film z Nicole Kidman. Pod obał mi się bo sko ńczył się inaczej niż myślałam :) Co do Car lito's Wa y chciałam obejrzeć, ale na kino maniaku jest jakiś błąd, a na cho miku nie mam chwil owo tran sferu.
Dziękuję i pozdrawiam! :)

sylwia_92_3

Przepraszam za spacje, ale wyskakiwał bład, że mój komentarz nie jest zgodny z Regulaminem Serwisu...

sylwia_92_3

Chcę podziękować jeszcze raz wszystkim, którzy polecili mi filmy: carroline3, doma175, Ciri95, samba666, Andaira, srwk i PotC_Fan. Jeszcze wszystkich nie obejrzałam, ale mam taki zamiar. Mam jeszcze ponad miesiąc na nadrabianie filmowych zaległości :) Mała szansa, że zobaczycie ten komentarz, ale może kiedyś przypadkiem traficie i odczytacie :) Jeszcze raz wielkie dzięki! Dobra, koniec tego gadu-gadu, idę nadrabiać zaległości :))

sylwia_92_3

Moze się trochę spóźniłam, ale nikt Ci nie polecił jeszcze jednego filmu z Seanem. Mianowicie "Cienka Czerwona Linia". Film jest po prostu świetny, bynajmniej dla mnie ;) Mam nadzieję, że Tobie też się spodoba.

gabrysia994

Nie ważne, że spóźnione, ważne, że jakaś propozycja jest :)
W takim razie dzięki, na pewno obejrzę, odstraszał mnie tylko ten gatunek: wojenny, ale jak Tobie się spodobał, to mi na pewno! Pozdrawiam :D :)

sylwia_92_3

Jak już obejrzysz, to napisz czy Ci się podobał ;]

sylwia_92_3

Niedawno obejrzałam Obywatel Milk. Bardzo mi się podobał i Sean zagrał tam naprawdę zarąbiście. Jeżeli Cię nie odstrasza całowanie się dwóch facetów to polecam xD

gabrysia994

Nie nie odstrasza :) Wręcz przeciwnie - po Brokeback Mountain i Dom chłopców się przekonałam do takich filmów :)
Na pewno obejrzę :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones